fbpx
Internetowa poradnia językowa Polszczyzna.pl. 10+ redaktorów, 20 000+ haseł, 1 000 000+ czytelników każdego miesiąca.
Polszczyzna Logo
sprawdź...
Kim jesteśmy?

krzysztofKrzysztof Kacprzykowski

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Większą część zawodowego życia spędził na Facebooku – pracował w agencji interaktywnej specjalizującej się w marketingu internetowym.

Miłość do języka ojczystego zrodziła się w wyniku przypadkowego romansu w 2011 roku z blogiem Poprawna polszczyzna. I od tego czasu trwa nieprzerwanie do dzisiaj. Ten namiętny związek doczekał się dziecka o imieniu Polszczyzna.pl i to podobno nie koniec, wszak Krzysztof marzy o rodzinie wielodzietnej.

Poza zajmowaniem się sprawami rodzinnymi w wolnych chwilach czytuje reportaże, biografie i literaturę specjalistyczną, próbuje nauki nowych języków i zamienia się czasami w fotografa amatora.

TomekTomasz Nowaczyk

Absolwent Wydziału Bioinżynierii Zwierząt na UWM w Olsztynie. Miłośnik chemii i języka ojczystego, krzewiciel i popularyzator poprawnej polszczyzny.

Na co dzień redaktor internetowy, meloman i miłośnik polskiej klasyki filmowej. W wolnym czasie gra na pianinie, czyta Lema, Vonneguta i Murakamiego oraz artykuły popularnonaukowe. Lubi się uczyć i uczyć innych.

MarikaMarika Naskręt

Absolwentka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej na UAM w Poznaniu. Od 2013 r. pracuje jako nauczycielka języka polskiego, zajmuje się również pisaniem tekstów. Język ojczysty uwielbia od zawsze. Podczas studiów uczyła się także języka czeskiego, który ceni za wyjątkową melodię i urocze, nieco archaiczne słownictwo. Lubi reportaże, polską poezję, czeskie kino, niemiecki porządek, podróże po Europie Środkowej, koty i ekstremalną muzykę.

Przyjemność czerpie z obcowania z modą. Chętnie jeździ na rowerze i na rolkach. Umiarkowanie towarzyska, ceni sobie niezależność. Nie planuje stać się poważnym człowiekiem.

Praca dla serwisu Polszczyzna.pl zaspokaja jej głód pisania oraz uczy wiele nowego o języku. Przed napisaniem tekstu szpera w mądrych księgach i słownikach, które sukcesywnie gromadzi od czasów studenckich. Stała bywalczyni internetowych poradni językowych.

GosiaGosia Lach

Absolwentka specjalizacji redaktorskiej na Wydziale Polonistyki. Studia wybrała dla literatury, skończyła – ze względu na językoznawstwo. Zawód korektora to dla niej przede wszystkim możliwość bezkarnego czytania w ramach pracy i wprowadzania odrobiny porządku w chaotycznym świecie słów (chociaż w prawdziwym życiu jest okropną bałaganiarą!). Za najpiękniejszą rzecz w języku uważa to, że jest dla wszystkich, dlatego uwielbia słuchać ludzi, którzy posługują się piękną polszczyzną, ale pracę magisterską pisała na temat wulgaryzmów.

Kiedy nie wstawia przecinków i nie wertuje słowników, pewnie ogląda jakiś serial lub jest na koncercie.

AgnieszkaAgnieszka Indebska

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kiedyś nauczycielka, obecnie specjalistka ds. contentu, storytellingu i języka marki. Pisząc dla serwisu Polszczyzna.pl, daje wyraz swojej miłości do języka ojczystego.

Czyta zawsze i wszędzie, zwłaszcza fantastykę, książki o języku polskim i kryminały w klimacie retro. Kocha Leśmiana, Tuwima i Syriusza Blacka. Pisze blog i recenzje książek oraz co nieco do szuflady. W czasie wolnym wędruje po górach i uczy się języka czeskiego.

Dlaczego polszczyzna.pl?

Strona polszczyzna.pl jest uzupełnieniem istniejącej od kilku lat strony na Facebooku Poprawna polszczyzna. Znajdziesz tutaj kompendium zagadnień językowych, z którymi mierzą się codziennie miliony Polaków i osób aspirujących do biegłego posługiwania się polszczyzną.

Dyskutujemy o zawiłościach, odpowiadamy na pytania naszych czytelników, dzielimy się ciekawostkami oraz refleksjami na temat języka ojczystego. ?

Jeśli chcesz nas o coś zapytać, masz dla nas propozycję, sugestię lub inny istotny komunikat, napisz śmiało!

PS Pozostańmy w kontakcie, szukaj nas również na Instagramie i Facebooku.