Kim jesteśmy?

krzysztofKrzysztof Kacprzykowski

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Większą część zawodowego życia spędził na Facebooku – pracował w agencji interaktywnej specjalizującej się w marketingu internetowym.

Miłość do języka ojczystego zrodziła się w wyniku przypadkowego romansu w 2011 roku z blogiem Poprawna polszczyzna. I od tego czasu trwa nieprzerwanie do dzisiaj. Ten namiętny związek doczekał się dziecka o imieniu Polszczyzna.pl i to podobno nie koniec, wszak Krzysztof marzy o rodzinie wielodzietnej.

Poza zajmowaniem się sprawami rodzinnymi w wolnych chwilach czytuje reportaże, biografie i literaturę specjalistyczną, próbuje nauki nowych języków i zamienia się czasami w fotografa amatora.

TomekTomasz Nowaczyk

Absolwent Wydziału Bioinżynierii Zwierząt na UWM w Olsztynie. Miłośnik chemii i języka ojczystego, krzewiciel i popularyzator poprawnej polszczyzny.

Na co dzień redaktor internetowy, meloman i miłośnik polskiej klasyki filmowej. W wolnym czasie gra na pianinie, czyta Lema, Vonneguta i Murakamiego oraz artykuły popularnonaukowe. Lubi się uczyć i uczyć innych.

MarikaMarika Naskręt

Absolwentka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej na UAM w Poznaniu. Od 2013 r. pracuje jako nauczycielka języka polskiego, zajmuje się również pisaniem tekstów. Język ojczysty uwielbia od zawsze. Podczas studiów uczyła się także języka czeskiego, który ceni za wyjątkową melodię i urocze, nieco archaiczne słownictwo. Lubi reportaże, polską poezję, czeskie kino, niemiecki porządek, podróże po Europie Środkowej, koty i ekstremalną muzykę.

Przyjemność czerpie z obcowania z modą. Chętnie jeździ na rowerze i na rolkach. Umiarkowanie towarzyska, ceni sobie niezależność. Nie planuje stać się poważnym człowiekiem.

Praca dla serwisu Polszczyzna.pl zaspokaja jej głód pisania oraz uczy wiele nowego o języku. Przed napisaniem tekstu szpera w mądrych księgach i słownikach, które sukcesywnie gromadzi od czasów studenckich. Stała bywalczyni internetowych poradni językowych.

GosiaGosia Lach

Absolwentka specjalizacji redaktorskiej na Wydziale Polonistyki. Studia wybrała dla literatury, skończyła – ze względu na językoznawstwo. Zawód korektora to dla niej przede wszystkim możliwość bezkarnego czytania w ramach pracy i wprowadzania odrobiny porządku w chaotycznym świecie słów (chociaż w prawdziwym życiu jest okropną bałaganiarą!). Za najpiękniejszą rzecz w języku uważa to, że jest dla wszystkich, dlatego uwielbia słuchać ludzi, którzy posługują się piękną polszczyzną, ale pracę magisterską pisała na temat wulgaryzmów.

Kiedy nie wstawia przecinków i nie wertuje słowników, pewnie ogląda jakiś serial lub jest na koncercie.

Dlaczego polszczyzna.pl?

Strona polszczyzna.pl jest uzupełnieniem istniejącej od kilku lat strony na Facebooku Poprawna polszczyzna. Znajdziesz tutaj kompendium zagadnień językowych, z którymi mierzą się codziennie miliony Polaków i osób aspirujących do biegłego posługiwania się polszczyzną.

Dyskutujemy o zawiłościach, odpowiadamy na pytania naszych czytelników, dzielimy się ciekawostkami oraz refleksjami na temat języka ojczystego. ?

Jeśli chcesz nas o coś zapytać, masz dla nas propozycję, sugestię lub inny istotny komunikat, napisz śmiało!

PS Pozostańmy w kontakcie, szukaj nas również na Instagramie i Facebooku.

X