fbpx
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Ich brzmienie jest podobne, a jednak sporo różni powyższe słowa. Jak zatem piszemy: tempo czy

Nazwy roślin przysparzają wielu trudności zarówno zawodowym florystom, jak i amatorom ogrodnictwa. Jeśli zastanawiacie się,

Pomoże czy pomorze? Która forma jest poprawna? W tym poradniku znajdziesz odpowiedź na to pytanie

Wyrażenie „tylko i wyłącznie” możemy spotkać praktycznie wszędzie. Na ulicy, w szkole bądź na uczelni,

Bezsensu czy bez sensu? Czy obie te formy mogą być poprawne?

Poradnia językowa dla szukających odpowiedzi

Internetowa poradnia językowa Polszczyzna.pl to obszerny zbiór problemów językowych, z którymi mierzą się codziennie miliony Polaków oraz osób uczących się polszczyzny. Wybieramy te hasła, które uchodzą za najbardziej problematyczne, a następnie przygotowujemy rzetelny artykuł zawierający wyczerpującą odpowiedź na daną wątpliwość językową.

Błędy językowe i inne wątpliwości

W cudzysłowie czy w cudzysłowiuTą czy tę? Aha czy acha? To tylko wybrane hasła, które znajdują się w naszej poradni językowej. Wiele haseł powstało dzięki zaangażowaniu czytelników Polszczyzna.pl, którzy dzielą się sugestiami oraz wnioskami z obserwacji użytkowników języka polskiego.

Częstym zgłaszanym problemem są błędy językowe, ale równie regularnie pojawiają się pytania z innych kategorii, między innymi o poprawny zapis daty, odmianę nazwisk oraz wyjaśnienie różnic między podobnymi do siebie słowami. Wszystkie zapytania skrupulatnie zapisujemy, a odpowiedź publikujemy w naszej poradni językowej lub odpowiadamy bezpośrednio czytelnikowi.

X