fbpx
Internetowa poradnia językowa Polszczyzna.pl. 10+ redaktorów, 20 000+ haseł, 1 000 000+ czytelników każdego miesiąca.
Polszczyzna Logo
sprawdź...
BŁĘDY ORTOGRAFICZNE

Błędy ortograficzne są najczęściej wskazywanymi błędami językowymi. Nic dziwnego – o tych błędach mówi się w polskich szkołach najwięcej. Są to nie tylko niewłaściwie dobrane litery, takie jak ż, rz czy h i ch, ale także choćby pisownia łączna i rozłączna. W naszych poradnikach językowych wskazujemy, jakich błędów ortograficznych unikać, i rozwiewamy wszelkie wątpliwości z tym związane. Poniższe artykuły pomogą Ci uporządkować oraz utrwalić wiedzę na temat ortografii w języku polskim.

GORĄCE TEMATY 🔥
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
PORADNIA JĘZYKOWA

Błędy ortograficzne niejedno mają imię

I dlatego warto być świadomym tego, jakie pułapki językowe na nas czyhają! Ortografia to nie tylko pytania o pisownię rozłączną typu w ogóle czy wogóle, na pewno czy napewno, naprawdę czy na prawdę. To również duże i małe litery oraz kwestie związane z tym, czy piszemy grzegrzółka czy gżegżółka, mój czy muj. Warto zaznaczyć, że to właśnie błędy ortograficzne są najczęściej popełniane przez użytkowników języka polskiego. Dlatego w naszym serwisie poświęcamy im wyjątkowo dużo miejsca – omawiamy je i tłumaczymy zasady pisowni naprawdę szczegółowo, by po przeczytaniu naszych tekstów już więcej ich nie popełniać.

 

Błędy ortograficzne, czyli ich wyjątkowo sprawne zwalczanie z serwisem Polszczyzna.pl

Poradniki i teksty językowe dostępne w serwisie Polszczyzna.pl wyjaśniają i ułatwiają zrozumienie, jak należy patrzeć na polską ortografię, by popełniać tego rodzaju błędy jak najrzadziej, a przede wszystkim, żeby być świadomym poprawności językowej i budować tę świadomość u innych. Oprócz poradników, które tworzymy po to, by nasi Czytelnicy mogli stale się rozwijać, rokrocznie badamy kondycję języka polskiego w polskim internecie. Nasze raporty językowe pozwalają zwrócić uwagę na kwestie poprawnościowe, dzięki czemu możemy skuteczniej przeciwdziałać wszelkiej niechlujności językowej oraz dbać o piękną polszczyznę. Naszą misją jest krzewienie poprawnej polszczyzny.