fbpx
Internetowa poradnia językowa Polszczyzna.pl. 10+ redaktorów, 20 000+ haseł, 1 000 000+ czytelników każdego miesiąca.
Polszczyzna Logo
sprawdź...
BŁĘDY INTERPUNKCYJNE

Polska interpunkcja jest przez wielu Polaków wyjątkowo nielubiana, a to głównie ze względu na jej złożoność. Jednak my przychodzimy z pomocą! Gdzie postawić przecinek? Gdzie zapisać kropkę, a gdzie średnik? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszych poradnikach językowych. Serwis Polszczyzna.pl wskazuje Czytelnikom najczęściej występujące błędy interpunkcyjne oraz wyjaśnia zasady polskiej interpunkcji.

GORĄCE TEMATY 🔥
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Najczęstsze błędy interpunkcyjne. Przedstawiamy listę najpowszechniejszych błędów dotyczących m.in. stawiania

Quiz interpunkcyjny – wskaż poprawne zdania, które nie zawierają błędów

Interpunkcja – tak trudna czy raczej zaniedbana podczas nauki wiedza

PORADNIA JĘZYKOWA

Błędy interpunkcyjne, czyli źle postawione przecinki

Interpunkcja jest głównie kojarzona z przecinkami, a błędy interpunkcyjne z nieprawidłowym ich stawianiem. Wszystko dlatego, że temat ten w polskich szkołach często jest omawiany niewystarczająco dobrze, by pojąć wszystkie reguły interpunkcyjne. Serwis Polszczyzna.pl wskazuje swoim czytelnikom, kiedy postawić przecinek przed czy, a kiedy ma się pojawić przecinek przed jak. Jednak przykładów błędów interpunkcyjnych jest zdecydowanie więcej. W swoich artykułach omawiamy te najczęściej występujące, by mieć świadomość tego, co jest błędem, a co nie.

 

Błędy interpunkcyjne to też błędne tworzenie skrótów

Interpunkcja to również kropki, które należy stawiać nie tylko na końcach zdań, ale też w przypadku wielu skrótów. Kiedy więc jej użyć, a kiedy tego nie robić? I jakie błędy interpunkcyjne wynikają z nieprawidłowo zapisanego skrótu? To wszystko omawiamy w naszych artykułach.

X