fbpx
Internetowa poradnia językowa Polszczyzna.pl. 10+ redaktorów, 20 000+ haseł, 1 000 000+ czytelników każdego miesiąca.
Polszczyzna Logo
sprawdź...

Ogólnopolskie dyktando z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dyktando z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzień Nauczyciela. Polszczyzna.pl

Ogólnopolskie dyktando z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli. Jak nietrudno zauważyć, nauczyciele to osoby, które – zwłaszcza na etapie szkolnej edukacji – towarzyszą nam niemal codziennie. Warto doceniać ich ciężką pracę, wysiłek, jaki podejmują na co dzień, i pamiętać o tym, że to oni przede wszystkim kształtują charakter i wyobraźnię młodych ludzi.

Z okazji tego święta serwis Polszczyzna.pl przygotował ogólnopolskie dyktando i zaprasza wszystkich zainteresowanych, szczególnie uczniów i nauczycieli, do wzięcia w nim udziału.

Dyktando z okazji Dnia Edukacji Narodowej – zapis wideo

Tutaj znajdziecie poprawny zapis dyktanda (oryginalny tekst): Poprawny zapis ogólnopolskiego dyktanda z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

A pod tym adresem znajduje się dyktando w wersji elektronicznej do samodzielnego wypełnienia: Wersja elektroniczna do samodzielnego wypełnienia.

Za nagranie i realizację dyktanda odpowiada bank głosów lektorskich Pick a Voice.

Uwaga: jeśli ktoś z Was zechce się podzielić naszym dyktandem, oczywiście jest taka możliwość – warunkiem koniecznym jest podanie źródła, tj. dodanie linku prowadzącego do artykułu z dyktandem.

Napisane przez

Absolwentka filologii polskiej, specjalistka ds. contentu i storytellingu. Czyta zawsze i wszędzie, pisze blog i co nieco do szuflady. W czasie wolnym wędruje po górach i uczy się języka czeskiego.

X