fbpx
Internetowa poradnia językowa Polszczyzna.pl. 10+ redaktorów, 20 000+ haseł, 1 000 000+ czytelników każdego miesiąca.
Polszczyzna Logo
sprawdź...

Klomb – co to jest? Definicja, przykłady użycia, słownik

Czym jest klomb? Miłośnicy ogrodnictwa i wszelkich zajęć związanych z uprawą ogrodu znają to pojęcie doskonale. Nie jest ono również obce tym, którzy projektują wygląd ogrodów. Ci z Was, którzy jednak nie wiedzą, co nazywamy klombem, mogą dowiedzieć się wszystkiego z treści poniższego tekstu. Oprócz tego poznacie poprawną pisownię tego słowa oraz jego synonimy.

Klomb - co to jest? Definicja, synonim. Słownik Polszczyzna.pl

Klomb – co to jest? Definicja słowa

Klomb to kawałek gruntu stanowiący wydzielone miejsce w ogrodzie. Kształt klombu to owal lub okrąg. Klomb często znajduje się na lekkim podwyższeniu. Na klombie sadzi się kwiaty lub dekoracyjne krzewy. Robi się to w taki sposób, by tak obsadzone tworzyły deseń albo rysunek. W samym środku, na najwyższym punkcie umieszcza się rzeźbę, drzewo lub inny obiekt małej architektury.


Klomb – synonimy i wyrazy bliskoznaczne

Pomocne w zapamiętaniu tego, co to jest klomb, będą na pewno synonimy i wyrazy bliskoznaczne.

  • Kwietnik,
  • rabata.

Klomb – wyrazy pokrewne

  • Klombowy,
  • klombik.

Księgarnia Polszczyzna.pl
Księgarnia Polszczyzna.pl

Przykłady użycia wyrazu klomb

Dnia tego od dawna już pozostawiliśmy za sobą zbocza okryte w świeżą zieleń strojnymi krzakami janowców, minęliśmy nawet Brampton House i okrążyli ogromny klomb sosen, chroniący domek majora Elliotta od groźnych morskich wiatrów.

Arthur Conan Doyle, Groźny cień

Napisane przez

Absolwent politologii. Język polski to jego pasja. Kwestie związane z polszczyzną interesują go od czasów liceum. W wolnych chwilach lubi słuchać dobrej muzyki.