fbpx
Internetowa poradnia językowa Polszczyzna.pl. 10+ redaktorów, 20 000+ haseł, 1 000 000+ czytelników każdego miesiąca.
Polszczyzna Logo
sprawdź...

MacBook Air czy MacBook Pro – który wybrać?

Laptopy Apple to chętnie wybierane sprzęty, które świetnie sprawdzają się zarówno do pracy, jak i rozrywki. Lepszy będzie MacBook Air czy MacBook Pro? To zależy, jakiego komputera szukasz. Dowiedz się, co wziąć pod uwagę, szukając odpowiedniego sprzętu. Zdecyduj, jaki MacBook będzie dla ciebie odpowiedni!

Artykuł sponsorowany

Apple MacBook Air oraz Pro Który wybrać

MacBook Air czy MacBook Pro - co wziąć pod uwagę?

Oba rodzaje laptopów Apple różnią się przeznaczeniem. Jeśli szukasz lekkiego, mobilnego sprzętu, który zawsze możesz mieć przy sobie, nie ma lepszej opcji niż MacBook Air. Urządzenie będzie idealnym wyborem dla studentów, ale również nauczycieli, wykładowców, szkoleniowców. Dobrze sprawdzi się jako komputer dla dziennikarzy, copywriterów, redaktorów, którzy na co dzień przede wszystkim pracują w edytorach tekstu.

Jeśli jednak zależy ci na mocniejszych parametrach, a waga nie jest kluczowym czynnikiem wyboru, trafnym zakupem będzie MacBook Pro! To jeden z najchętniej wybieranych modeli dla grafików, fotoedytorów i fotografów, a także dźwiękowców i artystów wizualnych. Potężna specyfikacja poradzi sobie nawet z najbardziej zaawansowanymi programami do edycji grafiki i filmów. Chcesz, żeby komputer nie był przesadnie ciężki? Wybierz urządzenie o mniejszej przekątnej – wtedy sprzęt staje się bardziej mobilny.

Niezależnie od tego, na którego MacBooka się zdecydujesz, możesz mieć pewność, że laptopy Apple to gwarancja najwyższej jakości, szereg udogodnień, jak podświetlana klawiatura, a przede wszystkim – płynna współpraca z innymi urządzeniami z charakterystycznym jabłkiem. Znacząco ułatwia to przesyłanie plików czy pracę nad rozpoczętymi projektami – nic dziwnego, że kompletując sprzęt do pracy, dobrze wybierać modele od tego samego producenta.

Na jakie parametry zwracać uwagę, kupując MacBooka?

Określ, jakie parametry są dla ciebie kluczowe przy zakupie nowego komputera. Wtedy zdecydowanie łatwiej odpowiesz sobie na pytanie, czy lepszy będzie MacBook Air, czy może MacBook Pro. Porównaj specyfikację i przeczytaj recenzje – w ten sposób ustalisz, co dla ciebie ma znaczenie przy zakupie nowego sprzętu. Na jakie kwestie zwrócić uwagę? Przede wszystkim na:

 • procesor;
 • RAM;
 • wbudowaną pamięć;
 • parametry wyświetlacza;
 • system operacyjny;
 • czas pracy na pełnym ładowaniu;
 • system operacyjny;
 • dostępne porty;
 • dodatkowe funkcje, jak podświetlana klawiatura;
 • współpraca z innymi urządzeniami producenta;
 • waga sprzętu.

Jak widzisz, lista kluczowych parametrów jest długa. Dobrze wskazać pozycje, które mają dla ciebie pierwszorzędne znaczenie – jeśli kluczowa jest waga sprzętu i jego mobilność, powinieneś być gotowy pójść na kompromisy w innych polach – na przykład w kontekście procesora, RAM lub wbudowanej pamięci.

Ile kosztuje MacBook Air, a ile MacBook Pro?

Nie zapominaj, że ważną kwestią przy wyborze nowego komputera jest jego cena. Szukając możliwie budżetowego rozwiązania, zdecyduj się na MacBooka Air. Taki sprzęt, z procesorem M1, kupisz poniżej 5000 zł! Najnowsza wersja, z procesorem M2, jest kilkaset złotych droższa – na taki sprzęt wydasz ok. 5500 zł – mowa oczywiście o ok. 13-calowych propozycjach. Większe przekątne ekranu to również wyższe koszty – 15,3-calowy MacBook Air z procesorem M2 to wydatek poniżej 7000 zł.

Jak na tym tle wypada MacBook Pro? Modele z procesorem M1 (13,3-calowe) to koszt ok. 7000 zł. Jeśli zależy ci jednak na bardziej zaawansowanym sprzęcie, cena będzie wyższa. Na przykład 14,2-calowy model z procesorem M2 Max to wydatek przekraczający 15000 zł.

Jak widzisz, ceny poszczególnych modeli mogą się różnić – w zależności od specyfikacji. Cenną wskazówką może być uważna lektura recenzji, które pomogą zdecydować, czy konkretny wariant jest dobrą propozycją dla ciebie.

Sprawdź modele komputerów MacBook Pro i MacBook Air w sklepie MediaMarkt, by zdecydować, który z laptopów Apple będzie najlepszym wyborem dostosowanym do twoich potrzeb!

Artykuł sponsorowany

Napisane przez