Kloszard – kto to jest? Definicja, synonimy, słownik
Jeżeli są wśród Was osoby znające język francuski, to z całą pewnością wiedzą one, co oznacza słowo kloszard. Oczywiście jeżeli nigdy nie uczyliście się tego języka, również możecie to słowo znać. Kim jest kloszard? Jakie są synonimy tego słowa? To wszystko znajdziecie w poniższym tekście.
Kloszard – kto to jest? Definicja słowa
Kloszard to francuskie słowo, które w swojej oryginalnej formie zapisuje się clochard. Określa się nim bezdomnego. Kloszardem nazywa się zatem osobę nieposiadającą własnego domu ani też pracy. Życie kloszarda toczy się więc na ulicy. Kloszard to również określenie włóczęgi i żebraka.
Kloszard – synonimy i wyrazy bliskoznaczne
Pomocne w zapamiętaniu tego, kto to jest kloszard, będą na pewno synonimy i wyrazy bliskoznaczne.
- Żebrak,
- bezdomny,
- włóczęga,
- włóczykij,
- nędzarz.
Pejoratywnie:
- dziad,
- menel,
- lump.
Kloszard – wyrazy pokrewne
- Kloszardka.
Kloszard – kolokacje, czyli popularne połączenia z tym słowem
- Paryski kloszard,
kloszardzi śpią, mieszkają gdzieś.
Przykłady użycia wyrazu kloszard
Lipnowska spółka budowlana jest podejrzana o wyłudzenie ponad 1,2 miliona złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W sprawę zamieszana jest także pewna firma z Torunia, a nawet kloszard z Wybrzeża.
Barbara Szmejter, Lipno: Spółka z Lipna podejrzana o wyłudzenie unijnej dotacji, „Gazeta Pomorska”
Stasiuk […] jest ciepły w stosunku do ludzi, tolerancyjny, nastawiony na dialog. Świetnie, bez uciekania się do gierek, potrafi rozmawiać zarówno z intelektualistami, jak i z góralami, którzy zasuwają gwarą tak, że trudno ich zrozumieć. Z wielką rewerencją odnosił się do kloszarda, który krążył w okolicach Uniwersytetu i Krakowskiego Przedmieścia.
Katarzyna Janowska, Jadąc do Wołowca, „Polityka” nr 3