fbpx

Kloszard – kto to jest? Definicja, synonimy, słownik

Jeżeli są wśród Was osoby znające język francuski, to z całą pewnością wiedzą one, co oznacza słowo kloszard. Oczywiście jeżeli nigdy nie uczyliście się tego języka, również możecie to słowo znać. Kim jest kloszard? Jakie są synonimy tego słowa? To wszystko znajdziecie w poniższym tekście.

Kloszard - kto to jest? Kim jest? Definicja, synonimy, słownik Polszczyzna.pl

Kloszard – kto to jest? Definicja słowa

Kloszard to francuskie słowo, które w swojej oryginalnej formie zapisuje się clochard. Określa się nim bezdomnego. Kloszardem nazywa się zatem osobę nieposiadającą własnego domu ani też pracy. Życie kloszarda toczy się więc na ulicy. Kloszard to również określenie włóczęgi i żebraka.


Sklep Nadwyraz.com

Kloszard – synonimy i wyrazy bliskoznaczne

Pomocne w zapamiętaniu tego, kto to jest kloszard, będą na pewno synonimy i wyrazy bliskoznaczne.

 • Żebrak,
 • bezdomny,
 • włóczęga,
 • włóczykij,
 • nędzarz.

Pejoratywnie:

 • dziad,
 • menel,
 • lump.

📰 Zapisz się na nasz darmowy newsletter i bądź na bieżąco z nowymi publikacjami na Polszczyzna.pl!


Zapisując się na newsletter, zgadzasz się na otrzymywanie informacji o nowych artykułach oraz produktach związanych z serwisem Polszczyzna.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu obsługi newslettera na zasadach opisanych w polityce prywatności.

Kloszard – wyrazy pokrewne

 • Kloszardka.

Kloszard – kolokacje, czyli popularne połączenia z tym słowem

 • Paryski kloszard,
  kloszardzi śpią, mieszkają gdzieś.

Sklep Nadwyraz.com

Przykłady użycia wyrazu kloszard

Lipnowska spółka budowlana jest podejrzana o wyłudzenie ponad 1,2 miliona złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W sprawę zamieszana jest także pewna firma z Torunia, a nawet kloszard z Wybrzeża.

Barbara Szmejter, Lipno: Spółka z Lipna podejrzana o wyłudzenie unijnej dotacji, „Gazeta Pomorska”

Stasiuk […] jest ciepły w stosunku do ludzi, tolerancyjny, nastawiony na dialog. Świetnie, bez uciekania się do gierek, potrafi rozmawiać zarówno z intelektualistami, jak i z góralami, którzy zasuwają gwarą tak, że trudno ich zrozumieć. Z wielką rewerencją odnosił się do kloszarda, który krążył w okolicach Uniwersytetu i Krakowskiego Przedmieścia.

Katarzyna Janowska, Jadąc do Wołowca, „Polityka” nr 3

  Zainteresuje Cię również:  

Napisane przez

Absolwent politologii. Język polski to jego pasja. Kwestie związane z polszczyzną interesują go od czasów liceum. W wolnych chwilach lubi słuchać dobrej muzyki.

X