Niezadowolona czy nie zadowolona? Która forma jest poprawna?
Błędna pisownia nie z przymiotnikami sprawia wiele trudności, wszak dotyczy bardzo wielu słów. Niezadowolona czy nie zadowolona? W poniższym tekście znajdziecie odpowiedź w jaki sposób poprawnie to zapisać.
Niezadowolona czy nie zadowolona? Jak to zapisać? Poprawna forma
Pisownia łączna i rozdzielna jest jedną z tych kategorii językowych, które budzą wątpliwości dotyczące poprawnego zapisu. Jaka forma będzie prawidłowa w przypadku tytułowego wyrażenia? Niezadowolona czy nie zadowolona?
Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Niezadowolona poprawnie piszemy łącznie.
Niezadowolona jest przymiotnikiem. Niezadowoloną nazywamy kobietę lub dziewczynę, która odczuwa niezadowolenie, czyli innymi słowy nie czerpie z czegoś satysfakcji, nie odczuwa radości z jakiegoś powodu. Niezadowolonej kobiecie lub dziewczynie może być również przykro z tego powodu, że coś poszło nie po jej myśli.
Pisownię łączną uzasadnia reguła języka polskiego, według której nie z przymiotnikami w stopniu równym zawsze zapisujemy łącznie.
Synonimy przymiotnika niezadowolona to: rozczarowana, rozżalona, zawiedziona, zdegustowana, zniesmaczona, zgorzkniała, naburmuszona.
Niezadowolona czy nie zadowolona? Przykłady zdań
- Magda jest niezadowolona, że musi iść do urzędu.
- Ewelina jest niezadowolona, że musi tyle czekać na naprawę samochodu.
- Moja siostra była niezadowolona z oceny z ostatniego sprawdzianu.
- Ta dziewczyna była niezadowolona z tego, że nie mogliśmy się spotkać.