fbpx

Bezsensownie czy bez sensownie? Która forma jest poprawna?

W naszym życiu zdarzają się takie momenty, że wydaje się nam, że nic nie ma sensu. Przysłówek będący tematem tego tekstu poradnikowego, dotyczy właśnie tego stanu. Jego zapis sprawia też problem użytkownikom języka polskiego. Bezsensownie czy bez sensownie? Łącznie czy rozdzielnie? W treści poniższego tekstu znajdziecie wyjaśnienia jak prawidłowo zapisać to wyrażenie.

Bezsensownie czy bez sensownie? Jak poprawnie to zapisać?

Poprawna jest tylko forma bezsensownie.
Sklep Nadwyraz.com

Bezsensownie czy bez sensownie? Jak to zapisać? Poprawna forma

Pisownia łączna i rozdzielna jest jedną z tych kategorii językowych, które budzą wątpliwości dotyczące poprawnego zapisu. Jaka forma będzie prawidłowa w przypadku tytułowego wyrażenia? Bezsensownie czy bez sensownie?

Poprawną formą jest wyłącznie zapis bezsensownie, a więc jest to jedno słowo. Bezsensownie to przysłówek oznaczający, że coś jest pozbawione sensu. Może to dotyczyć zarówno myślenia jak i działania.

Synonimami przysłówka bezsensownie są: nonsensownie, nierozumnie, nielogicznie, bezrozumnie, absurdalnie, niedorzecznie, niemądrze, nieinteligentnie, nieroztropnie, nierozsądnie, nieracjonalnie, głupio, bzdurnie, na darmo.

Bezsensownie czy bez sensownie? Przykłady zdań

  • Bezsensownie jest coś obiecywać, jeśli się nie ma zamiaru dotrzymać danego słowa.
  • Jeśli się nie zna czyjejś sytuacji, bezsensownie jest komuś w niej doradzać.

📰 Zapisz się na nasz darmowy newsletter i bądź na bieżąco z nowymi publikacjami na Polszczyzna.pl!


Zapisując się na newsletter, zgadzasz się na otrzymywanie informacji o nowych artykułach oraz produktach związanych z serwisem Polszczyzna.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu obsługi newslettera na zasadach opisanych w polityce prywatności.

  Zainteresuje Cię również:  

Napisane przez

Absolwent politologii. Język polski to jego pasja. Kwestie związane z polszczyzną interesują go od czasów liceum. W wolnych chwilach lubi słuchać dobrej muzyki.

X