fbpx

Nie zadowolenie czy niezadowolenie? Która forma jest poprawna?

Błędna pisownia nie z różnymi częściami mowy sprawia wiele trudności, wszak dotyczy bardzo wielu słów. Nie zadowolenie czy niezadowolenie? W poniższym tekście znajdziecie odpowiedź w jaki sposób poprawnie to zapisać.

Nie zadowolenie czy niezadowolenie? Która forma jest poprawna?

Poprawna jest tylko forma niezadowolenie.
Sklep Nadwyraz.com

Nie zadowolenie czy niezadowolenie? Jak to zapisać? Poprawna forma

Pisownia łączna i rozdzielna jest jedną z tych kategorii językowych, które budzą wątpliwości dotyczące poprawnego zapisu. Jaka forma będzie prawidłowa w przypadku tytułowego wyrażenia? Nie zadowolenie czy niezadowolenie?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Niezadowolenie poprawnie piszemy łącznie.

Wyraz niezadowolenie jest rzeczownikiem w formie przymiotnika. Według zasad języka polskiego, partykułę nie z rzeczownikami oraz przymiotnikami zapisujemy łącznie. Tę regułę stosujemy także w przypadku zapisu wyrazu niezadowolenie.

Niezadowoleniem określa się stan drugiej osoby, w którym z różnych powodów nie odczuwa ona radości. Niezadowoleniu towarzyszą negatywne emocje i odczucia względem osoby, sytuacji, wydarzenia lub przedmiotu. Uczucie niezadowolenia jest rezultatem tego, że coś dzieje się niezgodnie z naszym lub czyimś życzeniem, planem, zamiarem, marzeniem.

Synonimy niezadowolenia to: rozczarowanie, rozżalenie, zgorzkniałość, frustracja, niechęć, niedosyt, zawód, niespełnienie, rozgoryczenie.

Nie zadowolenie czy niezadowolenie? Przykłady zdań

  • Moja siostra gdy dostanie złą ocenę zawsze reaguje niezadowoleniem.
  • Przez to, że ta dziewczyna nie zwraca na mnie uwagi odczuwam niezadowolenie, a nawet przykrość.

  Zainteresuje Cię również:  

Napisane przez

Absolwent politologii. Język polski to jego pasja. Kwestie związane z polszczyzną interesują go od czasów liceum. W wolnych chwilach lubi słuchać dobrej muzyki.

X