fbpx
Internetowa poradnia językowa Polszczyzna.pl. 10+ redaktorów, 20 000+ haseł, 1 000 000+ czytelników każdego miesiąca.
Polszczyzna Logo
sprawdź...

Kim jest sigma? Znaczenie i przykłady użycia

Słowo sigma stało się ostatnio jednym z najpopularniejszych pojęć młodzieżowego slangu. W przeciwieństwie do alfa i beta – terminów, które odnoszą się do bardziej tradycyjnych ról społecznych – sigma oznacza osobę, która wybiera życie na własnych zasadach. Co więcej? Przeczytajcie, jeśli chcecie dowiedzieć się, kim jest sigma, kogo określa ten wyraz oraz jak i kiedy jest używany. Zapraszamy do lektury!

Sigma - kto to jest? Co to jest? Definicja, przykłady. Słownik slangu młodzieżowe Polszczyzna.pl

Sigma – co znaczy? Wyjaśnienie

Sigma to termin, który w młodzieżowym slangu odnosi się do osoby wybierającej życie na własnych zasadach, niepodążającej za tłumem i niewykazującej zainteresowania popularnymi trendami. Taka osoba nie czuje potrzeby przynależeć do żadnej grupy ani być częścią większej społeczności – jest niezależna, pewna siebie, a jej sposób myślenia i działania odbiega od konwencjonalnych norm.

Wśród młodszych osób słowo sigma używane jest, by opisać kogoś, kto nie stara się być w centrum uwagi, ale mimo to zyskuje szacunek i podziw dzięki swojej niezależności. Określenie sigma podkreśla tym samym, jak ważna jest autonomia i niezależność w dzisiejszym świecie.

Przykłady użycia wyrazu sigma

Sigma to określenie osoby wyjątkowej, nieprzeciętnej, pewnej siebie. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów praktycznego użycia tego jakże wyjątkowego i nieprzeciętnego wyrazu. Nabierzcie z nami pewności siebie w slangowym języku młodzieżowym!

  • Ona zawsze znajdzie wyjście z każdej sytuacji. Po prostu radzi sobie ze wszystkim – to prawdziwa sigma!
  • Znam kilku sigmów, którzy są świetni w tym, co robią, ale nie afiszują się tym w mediach społecznościowych.
  • Paweł przeprowadził się i wczoraj sam przeniósł 20 kartonów z rzeczami. Totalna sigma!

UWAGA: Słowo sigma występuje również w połączeniach: skibidi sigma oraz sigma rizz, które wzmacniają pozytywny wydźwięk omawianego wyrazu.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Alternatywka – co to znaczy?

Napisane przez

Absolwentka lingwistyki stosowanej i filologii germańskiej. Miłośniczka języka polskiego i języków obcych: niemieckiego, włoskiego i angielskiego, którymi płynnie włada. Zagadnienia językowe nie są jej obce, a jako córka polonistki poprawianie wszystkiego i wszystkich wokół ma we krwi. Lubi podróżować i otaczać się pięknymi rzeczami, w tym literaturą piękną i nie tylko.

X