fbpx

Skrót kk – co to znaczy? Rozwinięcie

Skrót kk używany jest w języku polskim w różnych znaczeniach, ma bowiem różne rozwinięcia. Jak one wyglądają? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Skrót kk - co to znaczy?
Sklep Nadwyraz.com

Skrót kk – rozwinięcie

Jednym z wariantów rozwinięcia skrótu kk jest kodeks karny, czyli akt normatywny stanowiący zbiór przepisów regulujących odpowiedzialność karną obywateli danego państwa. Skrót ten można zapisać w dwojaki sposób, z dwiema kropkami po każdej literze (k.k.) oraz bez kropek (kk). Oba przyjęły się w języku prawniczym i są poprawne.

Skrót KK zapisywany dużymi literami oznacza Kościół Katolicki. W rozwinięciu oba te człony zapisujemy dużymi literami, ponieważ odnoszą się do oficjalnej nazwy własnej. Poprawny jest również zapis Kościół katolicki, jednak tylko wtedy gdy mamy na myśli wspólnotę wiernych.

Skrót kk – co to znaczy? Przykład zdania

  • Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. kk. (Dz. U. 1997 Nr 88, poz. 553 ze zmianami) reguluje formy pomocy ofiarom przemocy domowej.

📰 Zapisz się na nasz darmowy newsletter i bądź na bieżąco z nowymi publikacjami na Polszczyzna.pl!


Zapisując się na newsletter, zgadzasz się na otrzymywanie informacji o nowych artykułach oraz produktach związanych z serwisem Polszczyzna.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu obsługi newslettera na zasadach opisanych w polityce prywatności.

  Zainteresuje Cię również:  

Napisane przez

Absolwent politologii. Język polski to jego pasja. Kwestie związane z polszczyzną interesują go od czasów liceum. W wolnych chwilach lubi słuchać dobrej muzyki.

X