Polska interpunkcja jest przez wielu Polaków wyjątkowo nielubiana, a to głównie ze względu na jej złożoność. Jednak my przychodzimy z pomocą! Gdzie postawić przecinek? Gdzie zapisać kropkę, a gdzie średnik? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszych poradnikach językowych. Serwis Polszczyzna.pl wskazuje Czytelnikom najczęściej występujące błędy interpunkcyjne oraz wyjaśnia zasady polskiej interpunkcji.
Błędy interpunkcyjne, czyli źle postawione przecinki
Interpunkcja jest głównie kojarzona z przecinkami, a błędy interpunkcyjne z nieprawidłowym ich stawianiem. Wszystko dlatego, że temat ten w polskich szkołach często jest omawiany niewystarczająco dobrze, by pojąć wszystkie reguły interpunkcyjne. Serwis Polszczyzna.pl wskazuje swoim czytelnikom, kiedy postawić przecinek przed czy, a kiedy ma się pojawić przecinek przed jak. Jednak przykładów błędów interpunkcyjnych jest zdecydowanie więcej. W swoich artykułach omawiamy te najczęściej występujące, by mieć świadomość tego, co jest błędem, a co nie.
Błędy interpunkcyjne to też błędne tworzenie skrótów
Interpunkcja to również kropki, które należy stawiać nie tylko na końcach zdań, ale też w przypadku wielu skrótów. Kiedy więc jej użyć, a kiedy tego nie robić? I jakie błędy interpunkcyjne wynikają z nieprawidłowo zapisanego skrótu? To wszystko omawiamy w naszych artykułach.