fbpx
Internetowa poradnia językowa Polszczyzna.pl. 10+ redaktorów, 20 000+ haseł, 1 000 000+ czytelników każdego miesiąca.
Polszczyzna Logo
sprawdź...
SŁOWNIK

Język polski to prawdziwa skarbnica słów, jednak na co dzień używamy ich zaledwie garstki. Co zrobić, jeśli usłyszymy lub przeczytamy słowo, którego znaczenia nie znamy? Można na przykład sięgnąć po słownik dostępny na naszej stronie Polszczyzna.pl i sprawdzić znaczenie wyrazu, a przy okazji synonimy i przykłady, które pomogą jeszcze lepiej zrozumieć, co kryje się pod danym słowem. Warto zaznaczyć, że słownik dostępny na naszej stronie jest ciągle rozbudowywany, dlatego lista haseł będzie się stale powiększać. Śledź nas, a już nigdy więcej nie zabraknie Ci słów! Uwaga! Słownik jest w pełni darmowy.

GORĄCE TEMATY 🔥
NAJCZĘŚCIEJ WYSZUKIWANE 🔍

NAJNOWSZE ARTYKUŁY 📚

Definicje słów, synonimy i tabela odmiany

Definicje słów zawarte w Słowniku Polszczyzna.pl są opisane tak, byś zrozumiał ich znaczenie bez cienia wątpliwości. Dodatkowo podane przykłady użycia słów (m.in. z literatury, prasy i świata internetu) oraz ich synonimy pomogą jeszcze szerzej i głębiej spojrzeć na daną definicję, ponieważ wiemy, jak ważne są praktyczne przykłady, a nie tylko sucha teoria. Każde słowo zawiera tabelę odmiany, by nie było wątpliwości, jak należy odmienić konkretny wyraz w poszczególnych przypadkach gramatycznych.

 

Etymologia, ciekawostki językowe

Etymologia słów, czyli ich pochodzenie, to kolejna sekcja, którą znajdziesz praktycznie w każdym opracowanym artykule dostępnym w naszym słowniku. Dzięki temu uświadomisz sobie, skąd przywędrował do nas dany wyraz i co pierwotnie oznaczał. Oprócz etymologii przygotowaliśmy także ciekawostki językowe, które sprawiają, że chce się wracać do słownika coraz częściej.

 

Poszerzanie słownictwa

Udowodniono naukowo, że częste przeglądanie naszego słownika powoduje zauważalne poszerzenie słownictwa, tym samym częściej i naturalniej sięgamy po słowa, których znaczeń wcześniej nie znaliśmy. Rozumiemy więcej treści, gdy czytamy książki czy prasę, nie czujemy się skonfundowani w towarzystwie i cieszymy się z zasobu słów, który ciągle wzbogacamy.

X